Kurs online z certyfikatem Przepis to nie tylko sposób, jak coś wykonać, ale również „dokument normatywny ustalający obowiązujące reguły prawne, przyjęte przez organ władzy”. Kurs, w który wchodzisz, dotyczy obu tych znaczeń.

Kurs online  W kursie przedstawione są: zasady tworzenia praw miejscowego, uprawnienia organizacji pozarządowych, dobre praktyki dotyczące wpływania na kształt praw miejscowego, zasady konsultacji, sposoby monitorowania tworzenie przepisów lokalnych

Webinarium Webinarium „Moja zmiana czy nasza zmiana? Czy partnerstwo można tworzyć partycypacyjnie?” poświęcone było idei i praktyce budowania partnerstwa w oparciu o dobro wspólne. Jak definiować dobro wspólne? Co zrobić, żeby liderzy społeczni włączyli się do partnerstwa? Jak sprawić, aby partnerstwo przetrwało dłużej niż trwa projekt?

Webinarium "Nasza Demokracja" to nowe narzędzie, które umożliwia zaangażowanie szerszego grona ludzi do walki o nasze, wspólne sprawy. Czym jest, jak działa, dlaczego jest potrzebne - to główne tematy kolejnego webinarium, na którego nagranie zapraszamy.

Webinarium Chcesz poznać narzędzia zmiany i mieć wpływ na swój samorząd? Czy sądzisz, że każdy sposób jest dobry, jeśli włącza mieszkańców i uwzględnia ich potrzeby? Jeśli w przypadku któregokolwiek pytania chcesz podyskutować czy dowiedzieć się więcej, zapraszamy do obejrzenia nagrania XII Webinarium FAOO.

Webinarium Jakie narzędzie współpraca finansowej i niefinansowej są "na rynku", a jakie są rzeczywiście stosowane przez lokalne władze? Z czego organizacje korzystają, a o czym nawet nie wiedzą? Jakie akty prawne i w jaki sposób regulują współpracę ngo - samorząd? Gdzie i jak szukać szansy na rozwój tej wspópracy?