Webinarium Zapraszamy do obejrzenia webinarium, które 8 czerwca 2021 r. przeprowadzili Mateusz Piech i Grzegorz Wiaderek pn. "Bezpieczeństwo w podatkach dla organizacji pozarządowej".

Webinarium Zapraszamy do obejrzenia webinarium, które 18 maja 2021 r. przeprowadzili Jarosław Gwizdak i Grzegorz Wiaderek pn. "Spór w organizacji. Organizacje w sporze". Webinarium stanowi część cyklu "Co w prawie piszczy?".

Webinarium Zapraszamy do obejrzenia webinarium, które 20 kwietnia 2021 r. przeprowadzili Przemysław Żak i Grzegorz Wiaderek pn. "Organizacje po pandemii". Webinarium stanowi część cyklu "Co w prawie piszczy?".

Kurs online z certyfikatem Witamy w kursie poświęconym podstawom prawnym funkcjonowania organizacji pozarządowych w Polsce. Zgodnie z nazwą, kurs dotyczy podstaw - jeśli dopiero poznajecie świat trzeciego sektora i przepisów regulujących funkcjonowania fundacji i stowarzyszeń, to ten kurs jest dla Was.

Webinarium Zapraszamy do obejrzenia nagrania na temat czterech najważniejszych rzeczy związanych z wejściem 25 maja 2018 r. przepisów Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, zwanym popularnie RODO. Webinarium zostało zarejestrowane 28 maja 2018 roku.

Kurs online Zapraszamy do przejścia przez kurs dotyczący zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w biurze. Jest to kurs udostępniony na licencji producenta, w związku z tym wygląda inaczej niż większość kursów udostępnianych na Kursodromie. Z większych różnic - w niektórych miejscach kurs jest wzbogacony o ścieżkę dźwiękową (nie zapomnij włączyć głośników).

Poradnik online Zapraszamy do korzystania z poradnika prawnego dla organizacji pozarządowych. Znajdziesz tu wiele przydatnych informacji dotyczących spraw formalnych zaprzątających nieraz głowę osób zarządzających fundacjami i stowarzyszeniami. Jak przygotować umowę zlecenia? Jak sformułować pełnomocnictwo? Co powinno znaleźć się w wezwaniu do zapłaty?

Kurs online z certyfikatem Nie każdy menedżer musi samodzielnie tworzyć kluczowe dokumenty. Ale ważne jest, aby osoby uczestniczące w zarządzaniu organizacją potrafiły same formułować właściwe oczekiwania dotyczące treści dokumentów wewnętrznych, a później potrafiły weryfikować ich prawidłowość.

Kurs online z certyfikatem Kurs przeznaczony jest dla osób zarządzających organizacjami pozarządowymi i zainteresowanych tematyką prawną. Główne jego cele to: przygotowanie uczestników do samodzielnej oceny działań organizacji pod kątem ich zgodności z prawem oraz opracowania odpowiednich procedur i dokumentów.

Kurs online Szkolenie z Ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.Utrzymany w konwencji serialu kurs, z bohaterem Janem Dociekliwym, który prezentuje wszystkie najważniejsze regulacje dotyczące Ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.
Kurs online Celem szkolenia jest przybliżenie zasad ochrony danych osobowych wprowadzonych lub potwierdzonych rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i rady Unii Europejskiej z dnia 27 kwietnia 2016 r. o ochronie danych osobowych, obowiązującego w Polsce od maja 2018 r.
Kurs online Mobbing jest przestępstwem i jest karalny, ale nie oznacza to, że zanika albo że problem jest nieistotny. Zadaniem menedżera/menedżerki jest nie tylko nie stosowanie mobbingu (to się wydaje oczywiste), ale i przeciwdziałanie jego występowaniu w miejscu pracy. Jak to zrobić - podpowiada szkolenie.