Witaj w części Kursodromu poświęconej stosowaniu prawa i sprawom formalnym w działalności organizacji pozarządowych.

Patrząc od góry, znajdziesz tutaj kursy online, czyli dłuższe i bardziej rozbudowane formy edukacyjne, wymagające nie tylko zapoznawania się z treścią, ale również zapraszające do aktywności, odpowiadania na pytania i innych interakcji, Część tych kursów jest uzupełniona o dodatkowy test podsumowujący - jeśli zdasz test, pojawi się możliwość wydruku certyfikatu. Zwróć uwagę na opis kursów - część z nich to "kursy online z certyfikatem", a część to po prostu "kursy online".

Zachęcamy też do skorzystania z Poradnika prawnego dla organizacji pozarządowych - to połączenie komponentu wiedzowego i wzory pism, które mogą się przydać w każdej organizacji.

W dalszej części tej kategorii tematycznej znajdziesz inne ciekawe materiały edukacyjne, nagrania filmów i webinariów. Ułożone są one w kolejności od najnowszych do najstarszych.

Kurs online z certyfikatem Witamy w kursie poświęconym podstawom prawnym funkcjonowania organizacji pozarządowych w Polsce. Zgodnie z nazwą, kurs dotyczy podstaw - jeśli dopiero poznajecie świat trzeciego sektora i przepisów regulujących funkcjonowania fundacji i stowarzyszeń, to ten kurs jest dla Was.

Kurs online z certyfikatem Nie każdy menedżer musi samodzielnie tworzyć kluczowe dokumenty. Ale ważne jest, aby osoby uczestniczące w zarządzaniu organizacją potrafiły same formułować właściwe oczekiwania dotyczące treści dokumentów wewnętrznych, a później potrafiły weryfikować ich prawidłowość.

Kurs online z certyfikatem Kurs przeznaczony jest dla osób zarządzających organizacjami pozarządowymi i zainteresowanych tematyką prawną. Główne jego cele to: przygotowanie uczestników do samodzielnej oceny działań organizacji pod kątem ich zgodności z prawem oraz opracowania odpowiednich procedur i dokumentów.

Poradnik online Zapraszamy do korzystania z poradnika prawnego dla organizacji pozarządowych. Znajdziesz tu wiele przydatnych informacji dotyczących spraw formalnych zaprzątających nieraz głowę osób zarządzających fundacjami i stowarzyszeniami. Jak przygotować umowę zlecenia? Jak sformułować pełnomocnictwo? Co powinno znaleźć się w wezwaniu do zapłaty?

Kurs online Zapraszamy do przejścia przez kurs dotyczący zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w biurze. Jest to kurs udostępniony na licencji producenta, w związku z tym wygląda inaczej niż większość kursów udostępnianych na Kursodromie. Z większych różnic - w niektórych miejscach kurs jest wzbogacony o ścieżkę dźwiękową (nie zapomnij włączyć głośników).
Kurs online Szkolenie z Ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.Utrzymany w konwencji serialu kurs, z bohaterem Janem Dociekliwym, który prezentuje wszystkie najważniejsze regulacje dotyczące Ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.
Kurs online Celem szkolenia jest przybliżenie zasad ochrony danych osobowych wprowadzonych lub potwierdzonych rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i rady Unii Europejskiej z dnia 27 kwietnia 2016 r. o ochronie danych osobowych, obowiązującego w Polsce od maja 2018 r.
Kurs online Mobbing jest przestępstwem i jest karalny, ale nie oznacza to, że zanika albo że problem jest nieistotny. Zadaniem menedżera/menedżerki jest nie tylko nie stosowanie mobbingu (to się wydaje oczywiste), ale i przeciwdziałanie jego występowaniu w miejscu pracy. Jak to zrobić - podpowiada szkolenie.

Film edukacyjny Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, w którym Grzegorz Wiaderek z Fundacji Akademia Organizacji Obywatelskich zwraca uwagę na kluczowe aspekty związane z zawieraniem umów przez organizacji pozarządowe.

Film edukacyjny Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, w którym Grzegorz Wiaderek z Fundacji Akademia Organizacji Obywatelskich omawia kluczowy dokument każdej organizacji pozarządowej. Kluczowy, ale czy dobrze znany..?

Webinarium Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium, które 27 marca 2023 r. przeprowadzili Mirosław Wróblewski i Grzegorz Wiaderek pn. "Karta Praw Podstawowych UE – ważny instrument dla organizacji pozarządowych".

Webinarium Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium, które 23 marca 2023 r. przeprowadzili Robert Trzaskowski i Grzegorz Wiaderek pn. "Przepisy o dostępności - obowiązki organizacji pozarządowych".

Webinarium Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium, które 20 marca 2023 r. przeprowadzili Łukasz Gorczyński i Grzegorz Wiaderek pn. "Ustawa o ekonomii społecznej - co zmienia w sytuacji organizacji pozarządowych?".

Webinarium Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium, które 2 czerwca 2022 r. przeprowadzili Wojciech Włodarczyk i Grzegorz Wiaderek pn. "Znaki towarowe w praktyce organizacji pozarządowych".

Webinarium Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium, które 24 maja 2022 r. przeprowadzili Andrzej Rybus-Tołłoczko i Grzegorz Wiaderek pn. "Dane osobowe w organizacji. Dobre i złe praktyki".

Webinarium Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium, które 16 maja 2022 r. przeprowadzili Krzysztof Izdebski i Grzegorz Wiaderek pn. "Udzielanie informacji publicznych przez organizacje pozarządowe".

Webinarium Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium, które 16 grudnia 2021 r. przeprowadziła Anna Wojciechowska-Nowak z kancelarii "Linia Etyki" pn. "Sygnaliści i ich ochrona w organizacjach pozarządowych". Gospodarzem spotkania był Grzegorz Wiaderek.

Webinarium Zapraszamy do obejrzenia webinarium, które 8 czerwca 2021 r. przeprowadzili Mateusz Piech i Grzegorz Wiaderek pn. "Bezpieczeństwo w podatkach dla organizacji pozarządowej".

Webinarium Zapraszamy do obejrzenia webinarium, które 18 maja 2021 r. przeprowadzili Jarosław Gwizdak i Grzegorz Wiaderek pn. "Spór w organizacji. Organizacje w sporze". Webinarium stanowi część cyklu "Co w prawie piszczy?".

Webinarium Zapraszamy do obejrzenia webinarium, które 20 kwietnia 2021 r. przeprowadzili Przemysław Żak i Grzegorz Wiaderek pn. "Organizacje po pandemii". Webinarium stanowi część cyklu "Co w prawie piszczy?".