Narzędzie online: Zapraszamy do skorzystania z prostego testu pozwalającego dokonać autooceny zarządzania organizacją pozarządową w 5 obszarach: strategia, marketing, finanse, ludzie, organizowanie działań i pracy. Test jest prostym narzędziem, nie dostarczy pełnej diagnozy organizacyjnej, ale na pewno ułatwi refleksję nad jakością zarządzania w organizacji.

Kurs online z certyfikatem Głównym celem kursu jest nabycie przez uczestników wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania strategicznego, potrzebnych do planowania rozwoju organizacji. Pomogą w tym m.in.: kluczowe elementy strategii, etapy procesu tworzenia strategii, identyfikacja strategicznych wyborów czy mapa metod wykorzystywanych w planowaniu strategicznym.
Kurs online z certyfikatem Z kursu dowiesz się, co zrobić, żeby strategia Twojej organizacji mogła być zrealizowana i czym są funkcjonalne programy działania i w jaki sposób wspierają one realizację strategii. Przyjrzysz się w szczególności programom działania dotyczącym: polityki personalnej, polityki finansowania, usług, produktów i technologii,marketingu oraz struktur i procedur.
Kurs online z certyfikatem Kurs zaprojektowany z myślą o osobach zarządzających organizacjami: członkach zarządów, prezesach, dyrektorach. Dla liderów i liderek, którzy ponoszą odpowiedzialność za zarządzanie i za codzienne działania swoich organizacji i są pod stałym nadzorem organów nadzorczych.
Kurs online z certyfikatem Kurs ten skierowany jest przede wszystkim do osób kierujących organizacjami lub dużymi projektami, ale może też przydać się wszystkim, którzy chcą poznać alternatywny sposób zarządzania. Jego celem jest m.in.: przedstawienie alternatywnego do tradycyjnych systemu zarządzania organizacją i zachęcenie do przyjmowania szerszej perspektywy w myśleniu o rozwoju pracowników.
Kurs online z certyfikatem Zapraszamy do kurs poświęconego zarządzaniu organizacją pozarządową według modelu BINGO. To kompleksowy pomysł na zarządzanie, a w nim: wprowadzenie do zarządzania organizacją pozarządową, rozwój i doskonalenie organizacji, zarządzanie zespołem i finansami, komunikacja i kształtowanie relacji.
Kurs online z certyfikatem Zarządzanie projektem najlepiej zgłębiać na przykładzie. W tym kursie jest nim "nowe mieszkanie". Co w programie? Wprowadzenie, a w nim m.in. narzędzia planowania i analiza interesariuszy, planowanie, realizacja, zakończenie projektu oraz kilka słów o WBS.
Kurs online Zapraszamy do udziału w kursie na temat zarządzania zmianą. Co w programie? Zagadnienia związane z wprowadzeniem do zmiany, menedżer/menedżerka w zmianie, wspieranie pracownika w zmianie, komunikacyjne wyzwania podczas wprowadzania zmiany oraz spojrzenie na zmianę w organizacji okiem eksperta.
Kurs online Strategia błękitnego oceanu to jedna z obecnie najpopularniejszych koncepcji mających zapewnić(?) sukces na rynku. Co w programie? m.in.: nowa przestrzeń rynkowa na przykładzie Cirque du Soleil, arena - rynkowy wszechświat, cechy dobrej strategii i oczywiście czerwony i błękitny ocean.
Kurs online Dążenie do uzyskania jak najlepszych wyników nie jest domeną biznesu. W każdym sektorze osoby zarządzające powinny koncentrować się na uzyskaniu jak najlepszych wyników - co oczywiście w różnych branżach będzie oznaczało co innego. Szkolenie pomoże wejść w ten temat i poznać metody ułatwiające osiąganie dobrych wyników.

Samouczek Zapraszamy do obejrzenia 10-minutowego materiału (pierwszej części krótkiego, dwuodcinkowego cyklu) poświęconego zarządzaniu czasem w projektach. Na co zwracać uwagę, jak sobie radzić z opóźnieniami, a nawet - jak do nich nie dopuszczać?

Samouczek Zapraszamy do obejrzenia 10-minutowego materiału (drugiej części krótkiego, dwuodcinkowego cyklu) poświęconego zarządzaniu czasem w projektach. Na co zwracać uwagę, jak sobie radzić z opóźnieniami, a nawet - jak do nich nie dopuszczać?
Webinarium Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium z 9 maja 2017 r., prowadzonego przez Magdalenę Widuch. Dotyczyło przydatnego, chociaż nie stosowanego powszechnie narzędzia wspierającego proces podejmowania decyzji - analizy pola sił. Jego prosta formuła umożliwia ustrukturyzowanie refleksji nt. możliwych ścieżek działania i wybór właściwej..

Webinarium Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium, które 5 sierpnia 2020 r. poprowadziła Lidia Kuczmierowska z Fundacji Akademia Organizacji Obywatelskich pn. "Planowanie rozwoju organizacji"

Webinarium Sprawne prawne i skuteczne zarządzanie organizacją pozarządową wymaga nie tylko dobrych chęci, entuzjazmu i determinacji, ale też wiedzy, doświadczenia, procedur, procesów i zasad. Krótko mówiąc - systemu zarządzania. Jednemu z nich, modelowi o nazwie BINGO, poświęcone było webinarium z 25 lutego 2016 r., prowadzone przez Ewę Gałkę.
Webinarium Zapraszamy do obejrzenia skrótu nagrania webinarium z 22 stycznia 2015 r., prowadzonego przez Lidię Kuczmierowską. Poświęcone ono było rozwojowi instytucjonalnemu organizacji pozarządowych. Jak planować rozwój? Na co zwracać uwagę? Jakie czynniki brać pod uwagę?
Film edukacyjny "Turkusowe organizacje" to organizacje, które stosują specyficzne podejście do zarządzania. Bazuje na motywacji wewnętrznej, odpowiedzialności, włączaniu pracowników, członków czy wolontariuszy w proces decyzyjny... Propagatorem koncepcji "turkusowych organizacji" jest prof. Andrzej Blikle, który wygłosił wykład podczas inauguracji 4 edycji PROMENGO, 2 lutego 2017 r.
Film edukacyjny Czym jest strategia i czym jest innowacja? Gdzie się łączą te dwa pojęcia i czy mogą istnieć bez siebie? Kiedy innowacja sprzyja rozwojowi, a kiedy (i komu) może zaszkodzić? Odpowiedzi udziela dr Tomasz Ludwicki, ekspert ds. strategii, Assesor Associate MBA'a, który wygłosił wykład podczas spotkania inaugurującego III edycję PROMENGO, 22 października 2015 roku.
Film edukacyjny Tajniki zarządzania i kierowania organizacjami pozarządowymi przybliża dr hab. Marek Rymsza z Instytutu Spraw Publicznych. Film powstał podczas spotkania zamykającego II edycję Programu Menedżerowie NGO PROMENGO, które odbyło się 1 lipca 2015 roku.