Kurs online z certyfikatem Kurs przeznaczony jest przede wszystkim dla osób koordynujących rekrutację wolontariuszy i wolontariuszek w organizacjach pozarządowych. Dla tych, którzy wiedzą, że to trudne zadanie, że nie zawsze można znaleźć te osoby, których najbardziej potrzebuje organizacja i dla tych, którzy widzą, że pozyskane osoby często szybko (zbyt szybko!) rezygnują ze współpracy.

Film edukacyjny Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, w którym Piotr Henzler z Fundacji Akademia Organizacji Obywatelskich opowiada o źródłach zaangażowania, a konkretnie - o rodzajach "przywiązania" do organizacji.

Webinarium Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium, które 21 lutego 2022 r. przeprowadziła Joanna Schmidt z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu pn. "Gdy nasze drogi się rozchodzą. Offboarding czyli proces rozstawania się z członkami zespołu".

Webinarium Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium, które 9 lutego 2022 r. przeprowadziła Joanna Schmidt z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu pn. "Jak wdrożyć do zespołu nowe osoby, czyli onboarding w organizacji pozarządowej".

Kurs online Kurs "Jak efektywnie zarządzać w trybie pracy zdalnej" dostarczy wiedzy i praktycznych rozwiązań dotyczących zdalnego zarządzania zespołem. Kurs jest wzbogacony o ścieżkę dźwiękową. Uwaga! Po zakończeniu kursu nie ma możliwości rozwiązania testu i otrzymania certyfikatu.

Webinarium Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium, które 14 grudnia 2021 r. przeprowadziła Natalia Sarata związana z Fundacją Regenerakcja pn. "Wypalenie liderskie w NGO - jak sobie pomóc". Nagranie stanowi część cyklu "Dysfunkcje, konflikty, wypalenie - skuteczne recepty".

Webinarium Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium, które 30 listopada 2021 r. przeprowadziła Marta Henzler, trenerka i konsultantka ze Stowarzyszenia BORIS pn. "Konflikty w zespole - jak skutecznie sobie z nimi radzić". Nagranie stanowi część cyklu "Dysfunkcje, konflikty, wypalenie - skuteczne recepty".

Webinarium Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium, które 23 listopada 2021 r. przeprowadził Piotr Henzler z Fundacji Akademia Organizacji Obywatelskich pn. "Dysfunkcje pracy zespołowej". Nagranie stanowi część cyklu "Dysfunkcje, konflikty, wypalenie - skuteczne recepty".

Webinarium Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium, które 14 lipca 2021 r. przeprowadził Piotr Henzler z Fundacji Akademia Organizacji Obywatelskich pn. "Zarządzanie zespołem rozproszonym - jak uniknąć typowych błędów?".

Kurs online z certyfikatem Ten kurs jest dla Ciebie, jeśli wiesz, czym są spotkania i masz choćby minimalne doświadczenie w ich prowadzeniu. W kursie skupimy się na zagadnieniach, które pozwolą przenieść prowadzone przez Ciebie spotkania na wyższy poziom. Poznasz kluczowe elementy spotkania, narzędzia facylitatora, przydatne interwencje i nieoczywiste sposoby prowadzenia spotkań.
Kurs online z certyfikatem Kurs przeznaczony jest przede wszystkim dla osób odpowiadających za kształtowanie polityki kadrowej w organizacjach oraz dla menedżerów i menedżerek pracujących z zespołami – stałymi, akcyjnymi, rozproszonymi. Dla wszystkich tych, którzy wierzą – lub są gotowi uwierzyć – że ocena jest narzędziem rozwojowym, pomagającym osiągać cele osobiste i cele organizacji.
Film edukacyjny "Empatia" pojawia się dziś w wielu kontekstach - ludzie powinni być empatyczni, empatyczny szef to szef dobry, wykazywanie się empatią jest wskazane... Ale co tak naprawdę to oznacza? Czy w ogóle jest empatia i jak ją stosować (lub nie) w miejscu pracy? Na pytania te (i wiele innych) odpowie Jacek Jakubowski.
Film edukacyjny Czego dyrygent i kompozytor może nauczyć menedżerów i menedżerki NGO? Jak zarządzanie zespołami muzycznymi i orkiestrami ma się do zarządzania organizacjami? Jaka jest rola dyrygenta, a jaka - menedżera/menedżerki? Podczas zakończenia 3 edycji PROMENGO Andrzej Borzym, dyrygent i kompozytor, dał wykład na temat zarządzania ludźmi.
Webinarium Zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinarium z 17 maja 2016 r., prowadzonego przez Małgorzatę Misztelę na temat zarządzanie wolontariatem w organizacjach pozarządowych. Zachęcamy szczególne osoby, które już koordynują wolontariat w swoich stowarzyszeniach i fundacjach lub dopiero planują to robić. Dowiecie się, jak zorganizować lub usprawnić swoją pracę.
Kurs online Zapraszamy do wzięcia udziału w kursie, w którym zetkniesz się z ciekawymi zagadnieniami związanymi z komunikacją wewnętrzną, m.in.: czym jest komunikacja, świadome używanie języka i efektywne słuchanie, zarządzanie relacjami w grupie, asertywność czy grupowe podejmowanie decyzji.
Kurs online Zapraszamy na szkolenia online z komunikacji interpersonalnej. W programie m.in.: jak poznać własną mowę ciała i zdolności komunikacyjne? w jaki sposób nawiązywać i prowadzić rozmowę? jak się autoprezentować i budować pozytywne relacje z rozmówcami? jak mimo różnic można się porozumieć i co zrobić, by inni rozumieli nas tak, jak tego chcemy?
Kurs online z certyfikatem Zapraszamy do udziału w kursie z zarządzania zespołem, przeznaczonym dla wszystkich, którzy kierują ludźmi. Główne treści szkolenia: rodzaje i charakterystyka zespołów, tworzenie zespołów, cykl życia zespołu, zasady efektywnej pracy zespołu, angażowanie członków zespołu, style zarządzania zespołem, delegowanie zadań i odpowiedzialności.
Kurs online z certyfikatem Zapraszamy do udziału w kursie na temat motywowania. Główne treści: czym jest (a czym nie jest) motywacja, podstawowe modele motywowania pracowników, narzędzia motywowania, narzędzia przymusu, zachęty i nagród, strategie wynagradzania za pracę, motywacja wewnętrzna i jej narzędzia, motywowanie a rola w organizacji pozarządowej (pracownik, wolontariusz).
Filmy edukacyjne "Ludzie są najważniejszą wartością i siłą napędową organizacji". Czy ta popularna w sektorze pozarządowym deklaracja jest prawdziwa czy jest raczej pustym sloganem? III Spotkanie FAOO z 4 grudnia 2014 r. stanowiło okazję do poszukania odpowiedzi na to pytanie.
Film edukacyjny Szef-arogant, szef-dupek, szef toksyczny... Nazw jest wiele i wszystkie odnoszą się do niewłaściwych relacji w miejscu pracy, szkodliwych i szkodzącym stosunkom między szefem i podwładnymi, które odbijają się negatywnie na wszystkich trzech zainteresowanych stronach - na szefie, na jego współpracownikach, a co najważniejsze - na organizacji, w której pracują.